Biblioteczka – miejsce z klimatem

biblioteczkaMole książkowe ucieszą się, kiedy w nowym domu zaadaptowane zostanie specjalne miejsce,  w którym będą mogły oddać się w pełni czytaniu. Jak się okazuje, urządzenie biblioteczki to nie taka prosta sprawa. No i co należy zrobić z molami, którzy nie mają miejsca na specjalną bibliotekę, w której umieszczą rosnącą kolekcję książek. Wyjść z sytuacji tak naprawdę jest kilka.

Biblioteczka połączona z gabinetem

Najprostsze rozwiązanie to meble stylowe, klasyczne, wykonane z pięknego drewna w gabinecie. Biurka wykonane w takim stylu idealnie będą wyglądały razem z książkowymi półkami. Masywne biurko stojące po środku, a tuż zanim niemal uginające się pod ogromem książek regały. Niemniej jednak w gabinecie takim powinien znaleźć się odpowiedni kącik do czytania, albowiem lektura przy biurko nie będzie tak owocna i przyjemna, jak w wygodnym fotelu. Z jednej strony powinna się znaleźć lampa stojąca, oświetlająca czytelnicze zacisze. Ogólnie miejsce do czytania w gabinecie musi mieć ten swój charakter, musi się odznaczać, pomagać w relaksie. Obok może stanąć piękny stolik, na którym pogłębiony w śnie czytelnik postawi herbatę, czy mocniejszy trunek.

Gdy nie ma miejsca

Nie każdy ma możliwość posiadania pomieszczenia z biblioteczką, dlatego wystrój wnętrz musi  być tak przystosowany, aby kącik z książkami istniał, a także, aby były odpowiednie warunki do czytania. Za fotel czytelniczy może służyć fotel w salonie, pod warunkiem, że jest wygodny i panuje tam dobre oświetlenie. Natomiast dla książek można zrobić na przykład stylową wnękę, bądź umieścić dodatkowy regał w pokoju sypialnianym. Biblioteczkę można również umieścić na ścianie, na której znajduje się telewizor. Wyjść z sytuacji jest mnóstwo!

Dodaj komentarz