Biblioteczka z pomysłem

Każdy z nas w domu trzyma jakieś książki. Niektórzy mają całkiem pokaźną kolekcję, gdyż czytanie jest ich pasją. Wtedy pojawiają się pytania – w jaki sposób je przechowywać? Jakie rozwiązania zastosować, by były praktyczne, ale też ciekawe?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, ile miejsca możemy przeznaczyć na taką domową biblioteczkę oraz, w którym pomieszczeniu ma się ona znaleźć. Warto, by wybrane przez nas rozwiązanie, pasowało do stylu pomieszczenia. Wiadomo, że najczęściej książki trzymamy na półkach zawieszonych na ścianach. Czasami mamy możliwość wstawienia do pokoju jakiegoś regału. Warto jednak szukać oryginalniejszych opcji. Oto kilka ciekawych propozycji.

Oryginalna ścianka działowa

źródło: fashionelka.pl

źródło: fashionelka.pl

W tym wnętrzu pomieszczenia podzielone są sporą ścianą o zaokrąglonym kształcie. I postanowiono wykorzystać ją właśnie jako biblioteczkę. Wywołana została w niej wnęka, dzięki czemu półki nie zajmują dodatkowej powierzchni, ale chowają się we wnęce. Półki są długie i mieści się na nich spora ilość książek. Poza tym ściana jest biała, więc ciekawie na jej tle wyglądają bardzo kolorowe okładki.

Półki pod parapetem

źródło: fashionelka.pl

źródło: fashionelka.pl

Bardzo ciekawie wykorzystana jest też przestrzeń w tej aranżacji. Pod parapetami zamontowane zostały półki na książki. Zajmują one całą powierzchnię na każdej ścianie. Powstał w ten sposób bardzo ciekawy kącik do czytania z cudownym widokiem.

Asymetryczne półki

źródło: fashionelka.pl

źródło: fashionelka.pl

W nowoczesnym wnętrzu możemy postawić na odrobinę szaleństwa. Idealnie sprawdzą się więc w nim półki asymetryczne. Mogą być powieszone w dowolny sposób lub tworzyć regularny wzór. Wtedy stają się też ciekawą ozdobą ścienną.

Dodaj komentarz