Brak umiejętności prowadzi do wypadków drogowych

Niedoświadczeni kierowcy są sprawcami znacznej ilości kolizji samochodowych. Ich wzrost jest widoczny szczególnie podczas zimy. Nie potrafią zachować się na śliskich i nieodśnieżonych nawierzchniach. Zbyt gwałtownie reagują na sytuacje drogowe, za późno hamują czy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. Wystarczy chwila nieuwagi, by zderzyć się z innym pojazdem.

szkola-jazdy-w-gdyni

Jedna z możliwości zmiany bezpieczeństwa

Rosnąca ilość wypadków samochodowych sprawia, że dość częstym tematem jest zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W wielu artykułach czy forach internetowych podawane są przykładowe zmiany. Jedna z nich dotyczy dodatkowych szkoleń. Uczestnikami ich byliby kierowcy otrzymujący niedawno prawo jazdy. To szkoła jazdy w Gdyni miałaby zwiększyć kwalifikacje i umiejętności kursantów. Z drugiej strony zadaniem szkolenia byłoby zwiększenie świadomości o tym, że po ulicach poruszają się także inne pojazdy. Kto jednak płaciłby za taki kurs? O tym mało kto mówi. Pewne jest, że szkoła jazdy w Gdyni nie będzie tego czyniła za darmo. Właście ze względów finansowych zmiana ta ma małe szanse urzeczywistnienia.   

Jakie rozwiązanie jest skuteczne?

Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest ważną sprawą. Niestety nie tak łatwo jest o to zadbać. Niekiedy wymaga to wielu lat sprawdzania różnych metod. Dopiero osiągnięcie odpowiednich statystyk sprawi, że dane rozwiązanie pozostanie na dłuższy czas. Liczy się głównie zmniejszenie ilości rannych oraz ofiar śmiertelnych.

Dodaj komentarz