Ciekawe spojrzenie na naukę jazdy

Problemy z ilością kolizji i wypadków samochodowych dotyczą wszystkich państw. Jednak patrząc na statystyki z Polski możemy mieć pewne obawy. Czterdzieści tysięcy wypadków i ponad cztery tysiące ofiar śmiertelnych daje dużo do myślenia. Jak poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach? Propozycji jest wiele, jednak mało która ma szanse na realizację.

nauka-jazdy-głogow

Zwiększenie czasu kursu

Najwięcej miejsca poświęca się szkoleniu przyszłych kierowców. Jak wiemy obecna nauka jazdy Głogów przewidziana jest tylko na sześćdziesiąt godzin. Zarówno eksperci, jak i kierowcy uważają, że kursanci spędzają zbyt mało czasu w samochodzie. To przekłada się na problemy z poruszaniem w trudnych warunkach atmosferycznych. Jak również kłopotami z podejmowaniem trafnych decyzji. Nic dziwnego, że często słychać propozycje, by nauka jazdy Głogów trwała znacznie dłużej. Na pewno każda kolejna godzina za kierownicą prowadzi do nabycia większych umiejętności.

Czy nowe rozwiązanie okaże się skuteczne?

Od 2013 roku zmianie ulegnie część teoretyczna kursu, jak i egzaminu państwowego. Wielu upatruje w nim szans na poprawę bezpieczeństwa. Czy tak się stanie? Przekonamy się o tym dopiero po kilkunastu miesiącach. Zwłaszcza, gdy porównamy liczby dotyczące wypadków, kolizji, poszkodowanych oraz ofiar śmiertelnych. Miejmy nadzieję, że podróżowanie po polskich drogach będzie bezpieczniejsze. Na co ma wpływ każdy z nas.     

Dodaj komentarz