źródło: medme.pl

Czy warto się zdecydować na basen?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia, kondycji oraz samopoczucia. Dodatkowo czas spędzany na uprawianiu sportów może być niezwykle przyjemny. Ważne jest to, by wybrać taką formę aktywności fizycznej, która najbardziej przypadnie nam do gustu. A możliwości jest naprawdę wiele. Jedną z nich jest basen. Dlaczego warto się na zdecydować właśnie na tą opcję?

źródło: medme.pl

źródło: medme.pl

Taka aktywność fizyczna jest dość specyficzna. Każdy ruch wykonywany jest w wodzie, która jest o wiele gęstsza niż powietrze, w związku z czym większy jest też opór. Dzięki temu w pływanie zaangażowane zostają wszystkie mięśnie, które stają się wzmocnione i sprawniejsze. Jednocześnie pływanie w żaden sposób nie obciąża stawów – dużo mniejsze jest zatem ryzyko doznania jakieś kontuzji. Z tego względu pływanie jest jak najbardziej wskazane dla osób w każdym wieku. Efektem regularnego pływania jest również wzmocnienie wydolności organizmu.

źródło: aqua-center.pl

źródło: aqua-center.pl

Jednak to nie jedyna grupa korzyści, jakie wynikają z pływania. Trening w wodzie – niezależnie od tego czy będzie to pływanie czy aerobik, bardzo dobrze wpływ na urodę. Sprawia, że skóra staje się jędrniejsza oraz zapobiega powstawaniu cellulitu. Sprzyja również wypracowaniu i utrzymaniu zgrabnej i smukłej sylwetki.

źródło: bodyinfo.pl

źródło: bodyinfo.pl

Zaletą pływania jest również to, że nie wymaga ono specjalnego wyposażenia ani drogich akcesoriów. Wystarczy kostium, czepek i ewentualnie okulary. Nie jest to również drogi sport, choćby dzięki temu że na większości basenów można wykupić bardzo korzystne karnety.

Dodaj komentarz