Inspirujące łączenia stylów

Urządzając dom wcale nie musimy decydować się na jeden styl. Kiedy wybierzmy dwa, które odpowiednio będą ze sobą współgrały, uda się nam stworzyć wyjątkowe wnętrza z indywidualnym charakterem. Na pewno ciekawym połączeniem będzie styl skandynawski i angielski. Jak mogą wyglądać takie aranżacje?

źródło: milemaison.blogspot.com

źródło: milemaison.blogspot.com

W takich wnętrzach dominować będzie oczywiście biel i prostota. Wyjątkowo ciekawa może być kuchnia. Jasne ściany i jasne podłogi sprawiają, że wydaje się większa. Do tego warto wprowadzić pastelowe dodatki, czym z pewnością ocieplimy wnętrze. Mamy tutaj bardzo proste meble, których nie ma zbyt wiele. Ciekawie prezentują się otwarte półki, na których można trzymać różne rzeczy. Wiejski klimat wprowadza do wnętrza zasłonka na jednej z szafek, kuchenne akcesoria. Mamy też oryginalny drewniany stół z delikatnymi krzesłami. Dopełnieniem aranżacji jest stalowa kuchenka.

źródło: milemaison.blogspot.com

źródło: milemaison.blogspot.com

Niezwykle interesująco prezentuje się też jadalnia. W jasne, naturalne wnętrze świetnie wkomponował się drewniany stół i krzesła. Są one pobielone, jak również lekko przetarte – wyglądają więc tak, jakby miały za sobą już wiele lat. Również na suficie mamy drewniane akcenty – delikatne belki. Charakter wnętrza buduje też prosty kominek, który otoczony jest skromnymi drzewkami. Wnętrze bardzo proste, ale jakże urokliwe.

źródło: milemaison.blogspot.com

źródło: milemaison.blogspot.com

Łączenie się tych stylów wyraźnie widać w salonie. Białe wykończenie przełamane jest kolorowymi i licznymi dodatkami. Ciekawie prezentuje się sufit oraz dekoracje okien. Mamy tutaj bardzo eleganckie oraz nowoczesne meble, na podłodze pojawia się skóra zwierząt, na ścianach wiszą obrazy, a w wazonach stoją kwiaty.

Dodaj komentarz