Jak dobrze wykorzystać przestrzeń w małych mieszkaniach?

Wiele osób nie ma możliwości na wybudowanie własnego domu. Rodziny często muszą zadowolić się mieszkaniami w blokach. Młode małżeństwa mieszkają w kawalerkach. Czasem udaje się jednak zdobyć fundusze na wykupienie takiego mieszkania. Warto wtedy zastanowić się nad generalnym remontem. I przemyśleć czy nie byłoby dobrze skorzystać z pomocy architekta.


Profesjonalne projekty wnętrz

W każdym mieście znajdziemy biura projektowe. W takich jak Łódź możemy nawet wybierać wśród kilkunastu. Wcześniej zapewne zapoznamy się z ofertą i cenami. Ale dlaczego projektowanie wnętrz jest takie popularne?
Architekt potrafi wykorzystać dostępną przestrzeń i stworzyć wnętrza nie tylko praktyczne i wygodne, ale również przyjemne dla oka. Wie co można zrobić, a czego nie – być może da się pewne ściany zlikwidować albo przesunąć. Może się okazać, że będzie w stanie z jednopokojowego mieszkania wyczarować drugi, nawet niewielki pokoik.
Popularne rozwiązania, które sprawdzają się w małych pomieszczeniach
Bardzo często w blokach architekci radzą by wybrać zamiast pełnej kuchni- aneks kuchenny. Jeżeli udaje się wyburzyć którąś ze ścian pomieszczenie staje się większe i bardziej przestronne. Wybierane meble powinny idealnie pasować do wymiarów wnętrz, czasem można zdecydować się na meble robione na wymiar.
W łazience dobrze jest zamiast wanny wstawić kabinę prysznicową. Pralkę warto kupić niewielką i pakowaną od góry. W miarę możliwości można zakupić wiszące szafki żeby nie zastawiać podłogi.
Architekt doradzi też jakie wyposażenie zakupić, by zajmowało jak najmniej miejsca. 

Dodaj komentarz