Jak należy wieszać obrazy?

Obrazy na ścianę to jeden z najpopularniejszych dodatków do wnętrz. Na chwilę obecną możemy znaleźć obraz do każdego pomieszczenia – salonu, sypialni, łazienki, kuchni, korytarza czy pokoju dziecięcego. Obrazy dostosujemy też bez problemu do stylu wnętrza. Kiedy je wybieramy, musimy również brać pod uwagę własne upodobania – muszą się nam one podobać. Jednak oprócz wyboru obrazu, bardzo ważny jest też sposób jego powieszenia.

Jak robić to prawidłowo?

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Bierzmy pod uwagę wielkość obrazu. Duże obrazy najlepiej ogląda się z daleka. Nadają się zatem do większych wnętrz, które dają taką możliwość. Środek takiego dużego obrazu powinien być umieszczony na wysokości naszego wzroku. Duże obrazy dobrze prezentują się na większych ścianach bez dodatkowych zdobień. Musimy im zapewnić odpowiednią przestrzeń. Jeżeli jest to niemożliwe, lepiej z nich zrezygnować.

Jeżeli chodzi o mniejsze obrazy czy fotografie, je oglądamy z bliska. Dlatego powinny być one powieszone na wysokości około 1,5 metra. Wtedy będzie się je najwygodniej oglądało.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Poza tym musimy też brać pod uwagę kolorystykę obrazów. Te ciemniejsze będą pomieszczenie optycznie pomniejszać. Z kolei obrazy jasne z głębszą perspektywą, sprawią że pokój będzie wydawał się większy.

Liczy się też to, na jakiej ścianie wieszamy obraz. Jeżeli pokryta jest ona wzorzystą tapetą, to obraz wymaga specjalnego obramowania. Warto go umieścić w antyramie, która będzie większa od obrazu. A to pozwoli odciąć go od ściany i wyeksponować. Wtedy nie zginie w tym wzorze.

Dodaj komentarz