Jak sobie poradzić z nieświeżym oddechem?

Nieświeży oddech to wyjątkowo przykra i krępująca dolegliwość. Ma rozmaite przyczyny, a jest to między innymi próchnica, różne infekcje i choroby nerek czy wątroby, a także niewłaściwa higiena jamy ustnej. Jak można sobie z tym problemem radzić? Oto kilka podpowiedzi.

źródło: zdrowie.wp.pl

źródło: zdrowie.wp.pl

Warto w swojej diecie uwzględniać produkty, które pomagają minimalizować problem nieświeżego oddechu. Bardzo pomocne jest sięganie po surowe przekąski warzywne i owocowe. Idealnie sprawdzi się zielony ogórek, surowy seler naciowy, jabłko oraz surowa marchewka – produkty te wspomagają produkcję witaminy A wpływającej na wydzielanie się śliny. Taka przekąska pomaga usunąć nieświeży oddech oraz osad z zębów pojawiający się po wypiciu kawy, zjedzeniu posiłku czy nawet zapaleniu papierosa.

źródło: zdrowie.gazeta.pl

źródło: zdrowie.gazeta.pl

Niezwykłe właściwości wykazuje również pietruszka. Zawiera ona chlorofil, który zapobiega wydzielaniu się nieprzyjemnych zapachów oraz zapobiega namnażaniu się bakterii. Najlepiej do potraw dodawać surową pietruszkę lub też wzbogacić dietę o sałatę oraz szpinak. Z nieświeżym oddechem można również walczyć regularnie jedząc jogurty naturalne, które niszczą związki odpowiedzialne za ten problem.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Poza tym bardzo ważne jest również to, co pijemy i w jakich ilościach. Najlepiej jest sięgać po wodę i wypijać jej codziennie około 1,5 litra. W ten sposób nie będziemy odczuwać suchości w ustach, co wywołuje nieświeży oddech. Woda usuwa również bakterie i wspomaga produkcję śliny. Takie sposoby skutecznie pomagają walczyć z nieświeżym oddechem.

Dodaj komentarz