Jak urządzić minimalistyczną jadalnię?

Jadalnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To tutaj może spotkać się cała rodzina w trakcie wspólnych posiłków. Również tutaj możemy gościć naszych znajomych czy dalszą rodzinę. Coraz częściej decydujemy się urządzać proste i skromne jadalnie, które nie przyciągają zbytniej uwagi. Jak można taką jadalnie urządzić?

źródło: www.homedesignlover.com

źródło: www.homedesignlover.com

Bardzo często jadalnia stanowi część otwartej przestrzeni w kuchni lub między kuchnią, a salonem. Minimalistyczna jadalnia musi być częścią tego wnętrza. Nie może się zbytnio wyróżniać. Osiągniemy to na dwa sposoby. Po pierwsze, musimy ograniczyć ilość mebli do minimum. I po drugie, wybierajmy meble proste. Jeżeli we wnętrzu dominuje drewno i biel, to niech jadalnia oddaje te tendencje. Wybierzmy prosty, drewniany stół, który z jednej strony oparty jest o ścianę. Do tego można dobrać białe, designerskie krzesła na drewnianych nóżkach. Taka jadalnia prezentuje się bardzo ciekawie, ale też przytulnie.

źródło: www.rodican.com

źródło: www.rodican.com

Jeżeli chcemy stworzyć oryginalniejszą jadalnię, możemy wybrać efektowne meble. Długi i prosty, biały stół świetnie wygląda w otoczeniu barowych krzeseł o bardzo minimalistycznej formie. Jest to jadalnia z charakterem i rozwiązanie dla osób, które lubią by ich wnętrza się wyróżniały.

źródło: www.wikig.org

źródło: www.wikig.org

Ale jadalnia może też stanowić osobne pomieszczenie. Wtedy też warto postawić na prostotę. Wybierzmy klasyczny drewniany stół, ale o naprawdę prostej formie. To tego dobierzmy nowoczesne krzesła, które splecione są z czarnego drutu. W takiej jadalni można też postawić jakieś drobne dekoracje, na przykład świece.

Dodaj komentarz