Jaki materac wybrać dla dziecka?

Bardzo ważną częścią pokoju dziecięcego jest miejsce do spania. Dziecku potrzebna jest przestrzeń, w której będzie mogło wypocząć oraz zrelaksować się. Podstawowym elementem wyposażenia tej części pokoju będzie łóżko. Aby było ono jak najbardziej wygodne oraz komfortowe, potrzebny jest odpowiedni materac. A jak wybrać idealny materac dla dziecka?

źródło: spokojnysen.biz

źródło: spokojnysen.biz

Bardzo ważną sprawą jest już sam wybór odpowiedniego materiału. Dziecko ma szczególne potrzeby. Szkodzić mu będzie kurz, roztocza oraz bakterie, które mogą gromadzić się na powierzchni materaca. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie wybranie materaca wykonanego z materiału o właściwościach antyalergicznych oraz przepuszczającego powietrze. Rodzice mogą zwracać uwagę na to, czy materac posiada niezbędne atesty, świadczące o bezpiecznym wpływie na dziecko. Aby materac był praktyczny, warto wybrać model ze zdejmowanym pokrowcem – wtedy bez trudu będzie można go wyprać lub w ogóle wymienić.

źródło: alematerac.pl

źródło: alematerac.pl

Przy wyborze materaca należy również zwrócić uwagę na takie cechu jak sprężystość oraz twardość. To właśnie od tego będzie zależał komfort snu dziecka. Ma to również wpływ na stan kręgosłupa dziecka. Dlatego należy wybrać materac, który nie będzie nazbyt twardy oraz nazbyt miękki.

źródło: materace-dla-ciebie.pl

źródło: materace-dla-ciebie.pl

Trzeba przy tym brać pod uwagę potrzeby dziecka, które zmieniają się wraz z wiekiem. Na pewno nie jest to zatem element wyposażenia, na którym można oszczędzać. Lepiej wybrać porządny materac, który pozwoli dziecku zdrowo spać i będzie służył mu przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz