Klasyka w aranzacji – derwniana podoga

drewniana-podlogaDrewniane deski pokrywały podłogi już wieki temu. Odpowiednio impregnowane i malowane tworzyły piękną kompozycję każdego pomieszczenia, a ich wytrzymałość ze względu na jakość drewna od zawsze miała wysokie parametry. Dzisiaj decydując się na drewnianą podłogę należy zastanowić się, czy lepiej wybrać podłogę olejowaną czy lakierowaną, a i jedna i druga ma swoje wady i zalety.

Być za a nawet przeciw

Wystrój wnętrz, których podłogi pokryte są deskami olejowanymi, powoduje, że podłoga wygląda dużo bardziej naturalnie, niestety podłoga ta szybko ulega zabrudzeniom. Zaletę niskiej śliskości z kolei równoważy renowacja i konserwacja, która może być problemem, tym bardziej, że sama podłoga całkowitej renowacji może wymagać już po 2-3 latach od jej wyłożenia. Małe uszkodzenia drewna można usunąć posługując się prostymi technikami. Kiedy podłoga pokryta jest lakierem, wówczas użytkownicy mają pewność znacznie większych parametrów wytrzymałościowych niż ma to miejsce przy podłodze olejowanej, klient wybiera także połysk oraz powłokę ochronną. Jednakże, jak to z lakierami bywa, i tutaj wszelkie odpryski, zadrapania i uszkodzenia od razu będą widoczne, w efekcie należałoby naprawiać całą podłogę, ponieważ „załatanie defektu nadal będzie jedynie widoczną łatą.

Na pewno drewniana!

Wystrój domu klasycznego czy nowoczesnego powinien jednak posiadać drewniany parkiet, najlepiej z wytrzymałego litego drewna. Od klienta zależy to, którą opcję: lakierowaną czy olejowaną wybierze.

Dodaj komentarz