Kosz na bieliznę w każdej łazience

kosz-na-bielizneW łazience musi znajdować się odpowiedni pojemnik, do którego wrzucane będą zabrudzone ubrania i bielizna, bowiem gdzie składować wszystko to, co ma zostać uprane? Jeszcze nie tak dawno temu wielkim powodzeniem cieszyły się kosze plastikowe, a przecież plastik to najmniej stylowy materiał używany do wystroju wnętrz (choć istnieją pewne wyjątki). W związku z tym zaczęto używać innych materiałów na zabrudzoną odzież.

Kosz dobry dla wnętrza

Nie ma przepisu na uniwersalny kosz na bieliznę, jego projekt zależy od tego, w jakim charakterze została zaprojektowana łazienka. Czasem sam kosz pozostaje na widoku, ale można go także ukryć w łazienkowej szafce. Ważne jest jednak samo posiadanie takiego miejsca, do którego wszystko będzie się wrzucać, a na pewno takim miejscem nie jest bęben pralki. Wnętrza, gdzie meble stylizowane są na gust kolonialny kosz najlepiej jeśli jest wiklinowy bądź rattanowy. Koszty takiego kosza nie są spore za to oddaje on charakter samego wnętrza. Inna sprawa, że jeżeli kosz ten znajduje się w szafce, wówczas nie jest wymagany kosz jako taki, ale wystarczy np. płócienny czy lniany worek zamocowany na specjalnych kołkach. Wygoda użytkowania nie traci, albowiem worek taki łatwo zdjąć, a co więcej – można go uprać razem z bielizną.

Kosze metalowe

Kosze metalowe to domena takich łazienek, których wyposażenie jest typowo nowoczesne. Kiedy dodatkowo pokryte jest chromem  stanowi uzupełnienie wszystkiego, co w łazience zostało użyte. Rada jest jednak jedna – lepiej kosze takie ukrywać bądź posiadać do nich odpowiednie wieka zamykające.

Dodaj komentarz