Kuchnia murowana w wiejskim stylu

kuchnia-w-stylu-wiejskimPrócz tradycyjnych mebli drewnianych, meble postarzane, stylowe można zastąpić specjalnie wmurowanymi segmentami. Nie ma tutaj typowych szafek, ale są wnęki, z możliwością zamontowania drzwiczek. Całość, choć nieco prymitywna, to wraz z wyborem odpowiedniej ceramiki budowlanej, odda charakter wiejskiego wnętrza, pozwalając przenieść się w czasy dobrej, polskiej wsi.

Najważniejsze elementy do przemyślenia

Kuchnia murowana to nie jest pójście na żywioł, bowiem mimo że nie będą się w niej znajdować tradycyjne meble, to jednak wystrój wnętrz kuchni murowanych musi być bardzo dobrze przemyślany, szczególnie pod uwagę należy wziąć potrzeby. Same potrzeby zaś muszą być dostosowane do konstrukcji domu, albowiem murowane części nieraz mogą naruszać poziom bezpieczeństwa. Decyzja na temat zabudowy polega zazwyczaj na wyborze pomiędzy betonem, bloczkami betonowymi, cegłą, a nawet płytą kartonowo-gipsową. Surowe meble będą wyglądać ładnie, surowo i stylowo, jeśli zostaną dobrze obrobione, jednak do samego wykończenia można użyć płytek ceramicznych, czy wyrobów kamieniarskich. Wnęki można zabudować drzwiczkami tworząc murowane szafki.

Nie każda kuchnia murowana

Rzeczą oczywistą wydaje się być to, że nie każda kuchnia może stać się kuchnią murowaną ze względu na swoją potężnieć i wymóg sporej ilości miejsca. W związku z tym kuchnie murowane sprawdzą się głównie na większych powierzchniach, ewentualnie można kuchnię taką zaaranżować we wnęce, aczkolwiek nie musi być ona praktyczna.

Dodaj komentarz