Lampy wiszące jako ozdoba wnętrza

Każde wnętrze nabiera indywidualnego charakteru dzięki odpowiednio dobranym dodatkom i dekoracjom. Bardzo często rolę takich ozdób spełniają podstawowe elementy wyposażenia wnętrza. I tak jest choćby w wypadku oświetlenia. Bardzo ciekawie prezentują się między innymi nowoczesne lampy wiszące. Jak je wykorzystywać?

źródło: domowladni.pl

źródło: domowladni.pl

Bardzo ważne jest to, by lampy pasowały do wystroju wnętrza. Nowoczesne lampy są zazwyczaj bardzo proste, mają zgrabne kształty i nie posiadają zbędnych zdobień. Wykonane mogą być z różnych materiałów i mogą mieć różne kształty. Najlepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych oraz skandynawskich. Wiszące lampy mogą mieć kolor podobny do ogólnego wystroju – najczęściej będą białe lub beżowe. Jednak w roli dekoracji sprawdza się również lampy w konkretnym kolorze, oczywiście zgodnym z ogólną aranżacją. Jeżeli w pomieszczeniu planujemy dodatki w jakimś odcieniu, taka też może być lampa – szara, czarna, grafitowa, fioletowa czy czerwona.

źródło: ladnydom.pl

źródło: ladnydom.pl

Warto też zastanowić się, w jakim miejscu można umieścić lampy wiszące, by pięknie się prezentowały i były praktyczne? Wiszące lampy można umieścić w kuchni – nad wyspą kuchenną czy barem, dzięki czemu oświetlą tą dodatkową przestrzeń. Sprawdza się również w roli oświetlenia stołu lub części wypoczynkowej w salonie.

źródło: deko-rady.pl

źródło: deko-rady.pl

Lampy wiszące można również umieścić w sypialni, na przykład po bokach łóżka. Takie oświetlenie podkreśli klimat danego wnętrza, odpowiednio je rozjaśni i będzie efektowną ozdobą aranżacji.

 

Dodaj komentarz