Łazienka jak z bajki

Wiele kobiet marzy o pięknej, eleganckiej łazience, prywatnej oazie, która przeniesie ich w inny świat. Efekt taki, wcale nie jest trudny do uzyskania. Każdą nawet najzwyklejszą łazienkę, można przemienić w magiczną krainę, wystarczą dobre pomysły oraz trochę kreatywności.

Dodatki

Idealnym rozwiązaniem, które możne poprawić wygląd całej łazienki, jest zastosowanie różnobarwnych tkanin. Fantazyjnie upięte bogate firany czy zasłony, ozdoby zwisające z szef czy z koszy na bieliznę, to rozwiązanie, które od razu zmieni charakter wnętrza. Nie bójmy się kolorów oraz nowych wzorów, frędzli czy  wstążek. W łazience idealnie sprawdzą się materiały z lnu, bawełny oraz jedwabiu.

Akcesoria

Istotne jest również dobranie akcesoriów. Mydelniczki, kosze na bieliznę, półki na kosmetyki a nawet waga – to wszystko może być dobrane do całego wystroju tak, aby było jego dodatkowym uzupełnieniem. Przy większej łazience, bardzo efektowne może okazać się zastosowanie parawanu, który odzieli wannę od reszty pomieszczenia.

Zapachy

W egzotycznej łazience, nie może zabraknąć pięknych i intensywnych zapachów. Nie wystarczą już zapachy, które sporadycznie rozpyla się w całym pomieszczeniu. W wolnych przestrzeniach łazienki, powinniśmy poustawiać pachnące kadzidełka, świeczki oraz olejki eteryczne – dopiero wtedy nasza oaza zyska niepowtarzalny klimat.

Dodaj komentarz