Łazienka w stylu glamour

Łazienka to jedno z tych wnętrz, które urządzamy tak, by było przede wszystkim funkcjonalne oraz wygodne. Nie znaczy to jednak, że ma być nudne bądź nieciekawe. Każdy może urządzić łazienkę w taki sposób, by odpowiadała ona jego upodobaniom. Osoby, które lubią luksus i elegancję z pewnością wybiorą styl glamour dla łazienki. Jak takie wnętrze może wyglądać?

źródło: stronywnetrza.pl

źródło: stronywnetrza.pl

Taka łazienka to połączenie nowoczesności, luksusu, elegancji oraz przestronności. Ze względu na charakterystyczne wykończenie oraz wyposażenie, styl glamour sprawdza się przede wszystkim w dużych łazienkach – małe wnętrze stałoby się zbyt przytłoczone. Dla takiej aranżacji należy przede wszystkim wybrać odpowiednią kolorystykę. W łazience dominować powinna elegancka czerń połączona ze złotymi dodatkami. Bardzo stylowo będzie również prezentować się granat, fiolet czy czerwień, które można łączyć z błyszczącymi dodatkami w kolorze złota, ale również srebra. Wnętrze powinno połyskiwać, a ciemne ściany staną się dla takich błyskotek idealnym tłem.

źródło: interiorlulu.pl

źródło: interiorlulu.pl

A co powiedzieć o wyposażeniu takiej łazienki? Najlepiej postawić na meble nowoczesne z błyszczącymi frontami, które idealnie będą harmonizować z pozostałym wystrojem. W bardzo udekorowanej łazience najlepiej sprawdzą się meble jednokolorowe.

źródło: kreatywnydom.blog.pl

źródło: kreatywnydom.blog.pl

Styl glamour podkreślą również elementy typowe dla łazienki, między innymi stylowe, chromowane baterie umywalkowe czy wannowe. Jeżeli chodzi o dodatki to mogą to być kryształowe żyrandole, dekoracyjne lustra, eleganckie i pozłacane mydelniczki, eleganckie dywaniki. Oczywiście z dodatkami trzeba uważać – bardzo łatwo przesadzić z ich ilością i zniszczyć klimat wnętrza.

Dodaj komentarz