Lite drewno dobre dla każdego wnętrza

drewniana-komodaKażdy meble wykonany z litego drewna podlega bardzo rygorystycznym zapisom norm, które wyraźnie mówią, że meble oznaczane jako właśnie z niego wykonane, mogą mieć jedynie tylną ścianę i dna szuflad zbudowane z materiału innego (najczęściej jednak są to płyty). W ten sposób synonimami mebli z litego drewna można uznać: „wytrzymałe”, „solidne” o wysokiej jakości. Ta wysoka jakość z kolei przekłada się na wystrój wnętrz – nieważne w jakim stylu, bowiem lite drewno nadaje się do każdego typu wnętrz.

Ekskluzywność drewna litego

Meble z litego drewna zawsze były drogie, a ich cena wraz ze zmniejszającą się ilością surowca zdaje się ciągle rosnąć. Najdroższe są meble wykonane z najbardziej wytrzymałych gatunków drewna z krajów egzotycznych. Dzisiaj meble z litego drewna obecne są w każdym stylu i wcale nie muszą sprawiać wrażenia surowości typowego do mebli postarzanych czy kolonialnych. Z powodzeniem wykorzystywane są przez ludzi chcących, aby wystrój domu był całkowicie nowoczesny. Czasem najmniejsze szczegóły nadają ton całej reszcie, chociażby chrom, szkło czy nowoczesny telewizor plazmowy. Drewno lite jest też na tyle ekskluzywne, że prócz całej tej nowoczesnej produkcji mebli, pojawiają się też klasyczne sekretarzyki i toaletki. Kupując meble z drewna litego, można mieć pewność, że to zakup na lata, ale także zakup, który w prosty sposób da się zmodernizować i zmienić w nieco inny.

Połączenia drewna litego

Drewno lite prócz całej tej klasycznej otoczki, idealnie wkomponuje się w nowoczesną, szklaną konwencję, stają się np. dobrym oparciem jako nogi szklanego stołu. Zresztą zalety drewna litego można wymieniać, jednak przekona się o nich dopiero posiadacz.

Dodaj komentarz