Makijaż dobrany do powieki

Odpowiednio wykonany makijaż oczu nie tylko staje się ozdoba kobiety, ale może również znacząco poprawić wygląd samych oczu. Odpowiednim makijażem można je bardziej uwypuklić, poprawić proporcje lub też skorygować wygląd powiek. Jak zatem dobrać makijaż właśnie pod kątem powiek?

źródło: kobieta.pl

źródło: kobieta.pl

Bardzo częstym problemem kobiet są opadające powieki. Aby poprawić ich wygląd należy się trochę napracować. Opadającą powiekę najlepiej jest pokryć jasnym cieniem, który ją optycznie otworzy i doda głębi. Pod okiem należy natomiast nałożyć jasny korektor, by uzyskać podobny efekt. Do oczy z opadającymi powiekami najlepiej nadaje się delikatny, szarawy cień. Delikatną kreskę można wykonać eyelinerem. Aby makijaż stał się bardziej wyrazisty należy skupić się na rzęsach – podkręcić je i mocno wytuszować.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Innym problemem w makijażu oczu są małe powieki. W tym wypadku należy optycznie powiększyć odległość między powieką, a brwiami. Należy zatem na powieki nałożyć jasnobeżowy cień, a kąciki oka pokryć jasnobeżowym korektorem. Do takiej powieki idealnie nadaje się chłodny cień w odcieniu szarości, nałożony wzdłuż rzęs. Do tego warto narysować czarną kreskę oraz pomalować rzęsy czarny tuszem.

źródło: papilot.pl

źródło: papilot.pl

W wypadku powiek o średniej wielkości, warto by makijaż był jak najcieplejszy. Warto dla powiek wybrać cień w kolorze ciepłego brązu oraz zastosować go pod dolnymi rzęsami. Kreskę należy narysować brązową kredką, a rzęsy lekko wytuszować. Warto również zadbać o wygląd brwi, które nie mogą być w tym wypadku zbyt grube ani za wąskie.

Dodaj komentarz