Orient w polskich łazienkach

orientalna-lazienkaPiękno łazienek, w których znajdują się meble stylizowane na Daleki Wschód, zachwyca każdego. Nie jest to nic dziwnego, bowiem tereny Orientu wykształciły swój smak, swój gust, który chętnie podejmują osoby zajmujące się aranżacjami. Styl orientalny narodził się ze względu na dostępność pewnych materiałów, w tym egzotycznych gatunków drewna przeznaczanego na produkcję mebli czy nawet podłóg. Kojarzony głównie z technikami wyniszczenia, ascetyczny Orient sprawdzi się także w łazience.

Łazienka made in China

Nie jest tu mowa o wyprodukowanych w Chinach elementach, ale przynajmniej o meblach na chiński kolonializm stylizowanych. Często odważnie podchodzi się do pewnych projektów, a w efekcie tworzy się sztampową łazienkę. Niemniej jednak w bardzo prosty sposób uczynić z niej można kącik egzotyczny. Meble kolonialne to pierwszy krok ku temu – wybiera się meble z drewna ciemnego, egzotycznego (lub na taki stylizowanego). Meble takie co prawda głównie wykorzystuje się w salonach, ale kto powiedział, że w zwykłej łazience nie może zagościć kolonialny regał, czy inne meble postarzane nadające charakteru? Z elementów ozdobnych koniecznie powinien pojawić się kwiat – cięty w wazonie lub mała palemka w doniczce. Stawia się je na kolonialnym regale w porcelanowym, pięknie zdobionym wazonie.

Jeszcze jeden element

Chociaż w Polsce raczej nie wykorzystuje się siedzisk w łazienkach bądź są one domeną stylu skandynawskiego, to fotel bądź mała leżanka z ciemnego drewna obita ciemną skórą będzie pasowała idealnie. W ten sposób stworzony został prawdziwie orientalny łazienkowy zakątek.

Dodaj komentarz