źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Piękne i zdrowe rzęsy

W makijażu oczu szczególnie ważny jest wygląd naszych rzęs. Każda kobieta chce zaprezentować rzęsy długie, gęste i podkręcone. Odpowiedni efekt osiągniemy dobierając właściwy tusz do rzęs.

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

A możliwości jest naprawdę wiele. Możemy wybrać tusz, który będzie rzęsy pogrubiał. Są tusze podkręcające oraz wydłużające. Dostępne są tusze z różnymi szczoteczkami, tak by makijaż wykonywało się nam jak najwygodniej. Tuszowanie rzęs to również pewnego rodzaju sztuka. Trzeba to robić tak, by je odpowiednio rozdzielić i pokryć tuszem na całej długości. Trzeba również unikać pułapki jaką jest nakładanie zbyt dużej ilości tuszu. Poza tym możemy też wybierać tusze o różnych kolorach, w zależności od tego, jaki charakter ma mieć nasz makijaż.

źródło: makeup.org.pl

źródło: makeup.org.pl

Takie codzienne tuszowanie rzęs i używanie kosmetyków do demakijażu, może je osłabiać. Staną się kruche, podatne na wypadanie. Dlatego bardzo ważne jest też, by rzęsy pielęgnować. Na szczęście na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele odżywek przeznaczonych właśnie do pielęgnacji rzęs. Oczywiście trzeba wybrać taki preparat, który odpowiada naszym potrzebom.

źródło: lejdisbook.pl

źródło: lejdisbook.pl

Bardzo popularny i skuteczny jest między innymi olejek rycynowy. Zawiera on substancje dzięki którym rzęsy nie tracą wilgoci. Dzięki jego stosowaniu stają się nie tylko mocne, ale też lśniące i ciemniejsze. Taki olejek można nakładać na rzęsy przy pomocy czystej spiralki do mascary. Należy nakładać go po zmyciu makijażu i robić to codzienne. Wtedy z pewnością dostrzeżemy pozytywne efekty tej kuracji.

Dodaj komentarz