źródło: www.flickr.com

Pielęgnacja kwiatów – domowe sposoby

Kwiaty doniczkowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na rynku dostępne są różne środki i odżywki, które są bogate w różne minerały oraz witaminy. Czasami to jednak nie wystarcza. Warto wtedy sięgnąć po różne domowe sposoby, sprawdzone przez nasze mamy czy babcie.

Ciekawe możliwości

źródło: www.flickr.com

źródło: www.flickr.com

Na pewno warto rozważyć zastosowanie fusów z herbaty lub kawy. Zawierają związki, które pozwalają spulchnić ziemię. Fusy odpędzają również różne owady. Czarna herbata będzie nadawać się do walki z insektami, a szczególnie z mszycom. Wystarczy pryskać liście roztworem z herbaty. Torebki z herbat można ułożyć na dnie doniczki – będą pełnić funkcję filtra i pochłaniać nadmiar wody. Herbata pomaga również wzmocnić niektóre rośliny, na przykład paprocie.

źródło: www.wymarzonyogrod.pl

źródło: www.wymarzonyogrod.pl

Praktyczne zastosowanie ma też skórka od banana. Pociętą na kawałki można rzucić pod róże – ogrodowe i doniczkowe, dzięki czemu będą lepiej wyglądać i mocniej pachnieć. Ze skórek robimy też roztwór, którym możemy kwiaty podlewać.

Mleko idealnie nadaje się do czyszczenia liści kwiatów. Nada im to blasku. Poza tym mleko zawiera wapń, która potrzebna jest kwiatom zielonym, można więc rozcieńczonym mlekiem je podlewać.

źródło: www.wymarzonyogrod.pl

źródło: www.wymarzonyogrod.pl

Z kolei skuteczny nawóz dla roślin można stworzyć z drożdży rozcieńczonych w wodzie. Do pielęgnacji roślin możemy też używać aspiryny. Taki roztwór, którym podlejemy rośliny wzmocni je, spowoduje że będą się lepiej rozwijać i będą odporniejsze na choroby. Połysk liściom nadać może również majonez. Wystarczy niewielka jego ilość, a przetarte liście będą wyglądać o wiele lepiej.

Dodaj komentarz