Sypialniane poddasze

sypialnia-na-poddaszuSypialnia jest miejscem, w którym ludzie spędzają około 30% swojego życia. To w niej ładuje się baterie na kolejne dzień, a naukowy zgodnie twierdzą, że nie długość snu, a jego jakość, a więc głębokość i wygoda są najważniejsze. Niezależnie, jaki wystrój domu się reprezentuje, posiadanie poddasza może być jednym z najlepszych wyborów pomieszczeń na sypialnię – jest przede wszystkim najciszej w całym domu, ale sytuacja ma też swoje minusy.

Sypialnia na poddaszu musi być przystosowana

Samo zaaranżowanie miejsca pod wystrój wnętrz sypialnianych nie jest problemem, sztuka polega na tym, że miejsce musi być wykorzystane bardzo efektywnie. Szyby w dachu muszą być przede wszystkim zasłaniane, aby poranne słońce nie budziło wtedy, kiedy ma się wolny dzień od pracy. Do tego służą specjalne rolety. Dobrze jest kiedy miejsce do spania znajduje się tuż nad oknem, wówczas można obserwować nocą gwiazdy. Minus samego posiadania sypialni na poddaszu jest taki, że to pomieszczenie powoduje bardzo upalne, nagrzane od dachu dni w lato i dość zimne, kiedy na dworze panuje mróz. Niezbędna jest więc efektywna izolacja za pomocą prostych narzędzi dostępnych na rynku.

Sypialnia nie różniąca się od innych

Posiadanie sypialni na poddaszu wcale nie zakłóca całego wystroju mieszkania, zaś umożliwia głębszy sen, bo na poddaszu jest najciszej. Artykuły dekoracyjne należy dobrać zgodnie z wystrojem domu, podobnie zresztą umeblowanie. Jeśli dom zdobią meble rustykalne, to taka też powinna być sypialnia.

Dodaj komentarz