To już jest koniec… po MŚ 2014

Miesiąc brazylijskiego mundialu już za nami. Pora więc na pewne podsumowania. Nowymi Mistrzami Świata zostali reprezentancii Niemiec. W finałowym boju pokonali drużynę Argentyny. Do rozstrzygnięcia zwycięstwa potrzebna była dogrywka. Gola na wagę Mistrzostwa strzelił Mario Goetze (Super Mario). Ostatnie miejsce na podium zajęli Holendrzy. W meczu o trzecią lokatę zmierzyli się z gospodarzami turnieju – Brazyljczykami. Odnieśli pewne trzy bramkowe zwycięstwo i powrócili do domów z brązowymi medalami. Gospodarze po klęsce w półfinale z Niemcami 1:7 nie podnieśli się. Brazylijczycy mieli nadzieję, że ich ulubieńcy zakończą turniej choćby na trzecim miejscu. Będzie to możliwe dopiero za cztery lata w Rosji.

mundial-2014

źródło: pinterest.com

Główne trofeum powędrowało do Niemców. Najlepszym strzelcem turnieju został James Rodriquez – zanotował 6 trafień. Jego występy na brazylijskich boiskach zakończyły się w ćwierćfinale. Nie przeszkodziło to Jamesowi w odebraniu statuetki dla najlepszego snajpera mundialu 2014. Jego występy na mistrzostwach nie przeszły bez echa – już o kolumbijskiego piłkarza biją się renomowane zespoły europejskie.

james

źródło: pinterest.com

Najlepszym piłkarzem całych Mistrzostw Świata został wybrany Lionel Messi. Był on motorem napędowym Argentyńczyków, jednak w najważniejszym boju zawiódł.

messi

źródło: pinterest.com

Z tego względu uważa się, że statuetka ta powinna powędrować do piłkarza reprezentującego Niemcy. Nagrody zostały wręczone, więc nie ma już prawa by je zabierać zawodnikom. Oby za cztery lata w Rosji statuetki wędrowały do piłkarzy, którzy w całym turnieju błyszczeli pod względem piłkarskim.

Dodaj komentarz