W pokoju nastolatka

nastolatekKażde dziecko w końcu dorasta, kończy jedną szkołę, po czym ją zmienia zgodnie z systemem oświaty. Wraz z wiekiem zmieniają się zainteresowania, a pokój dziecięcy młodzieńcowi nie musi odpowiadać. Wtedy konieczna jest zmiana całej aranżacji, umieszczenie nowego biurka, większego łóżka. Przystosowanie nowego pokoju dla nastolatka nie powinno sprawiać problemu, pod warunkiem, że będzie ono spełniało najważniejsze funkcje.

Pytać czy nie pytać?

Przed wyborem mebli, koloru ścian, zawsze należy liczyć się ze zdaniem nastolatka, po czym dostosować jego wymagania do rodzicielskich możliwości. To nastolatek ma się czuć dobrze w pokoju, a nie rodzice, a więc wystrój wnętrz nastolatków właśnie przez nich powinien być narzucony. Rodzice zaś, jeśli nie czują, że finansowo sprostają wymaganiom, prosić powinni o wybór alternatywnego, tańszego łóżka czy biurka. Zapomnieć należy o tym, że spodobają mu się meble rustykalne czy klasyczne, choć to raczej powód do radości, bo meble okleinowe są dużo tańsze niż te z litego drewna, ciężkie i potężne. Samo dostosowanie światła powinno już jednak być w gestii rodziców, ponieważ nastolatek może niewiele wiedzieć  o prawidłowym oświetleniu.

Co nastolatek w pokoju mieć powinien?

Są meble nieodłączne w pokoju nastolatka, a najważniejszym z nich jest biurko z odpowiednim oświetleniem oraz łóżko, na którym będzie odpoczywał po umysłowych trudach. Biurko wyposażone winno być w bardzo wygodny fotel. Łóżko zaś nie powinno być typowo sypialniane, ponieważ to właśnie na tym łóżku nieraz będą siedzieć znajomi. Tutaj łóżko na wysokości może stać się strzałem w dziesiątkę – na górze łóżko, na dole siedzisko dla znajomych i może jakiś sprzęt audiowizualny. Praktyczne.

Dodaj komentarz