Wynajmowania samochodów – bardzo popularne

Pomimo rozległego wachlarza usług, jakie oferują firmy wynajmujące samochody – nie są to produkty znane i cenione wśród nabywców.
Wynika to po części z braku zapotrzebowania, bo kierowców z własnymi czterema kołami wciąż przybywa i nie poszukują oni auta na kilka dni lecz na stałe.
Jest to też w wielkiej mierze wynikiem nieświadomości konsumentów, którzy wynajem samochodu kojarzą z ogromnym nakładem – nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że można dzisiaj wypożyczyć samochód za pięćdziesiąt złotych dziennie.

Wynajmowanie samochodów staje się usługa coraz bardziej popularną w naszym kraju. Choć duża część potencjalnych klientów nie do końca kojarzy warunki wynajmu – to z pewnością warto się przyjrzeć ofercie proponowanej przez wypożyczalnie. Głównie dlatego, że przez ostatnie lata stanowczo spadły ceny wynajmu samochodów. Można aktualnie pożyczycć smochód za kilkanaście złotych plus koszty benzyny. Jeżeli jednak nie wystarczy nam kilku dniowy najem to zdecydujmy się na leasing.


Są to rzecz jasna samochody o niewielkich gabarytach i niskiej mocy, ale tak niska cena wynajmu samochodu jest porównywalna do kilku kursów taksówki.
Poza małymi samochodami, które nie są przeznaczone do znoszenia dużych tras – możemy nająć większe, bagażowe samochody, na posiadanie których raczej nie możemy sobie pozwolić.
Największą popularnością cieszą się duże auta dostawcze, które są zdolne przewozić ładunek do trzech i pół tony, czyli takie, które możemy prowadzić mając jedynie prawo jazdy kategorii B.
Wypada więc wiedzieć, że w razie potrzeby do naszej dyspozycji – każde większe miasto w Polsce ma wypożyczalnie samochodów, które możemy nająć od ręki bez konieczności realizowania większych formalności.
Najmniej znaną możliwością tych firm jest jednak wynajmowanie samochodu w momencie, gdy byliśmy uczestnikami przykrego zdarzenia drogowego a sprawca wypadku trwale popsuł nasz pojazd.
Wedle nowych przepisów ubezpieczeniowych przysługuje nam wtedy prawo do wynajęcia auta, za który zapłaci ubezpieczyciel osoby ponoszącej odpowiedzialność za zdarzenie.
Musimy o tym pamiętać, gdyż niestety nie przypomną nam o tej możliwości ani funkcjonariusze straży miejskiej ani żaden ubezpieczyciel by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z przyznaniem odszkodowania.

Dodaj komentarz