Zaplanuj urządzanie mieszkania

Właściciele domów jednorodzinnych mają dużo łatwiej, niż mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej. Przede wszystkich w żaden sposób nie ogranicza ich dostępność miejsca.  Biuro projektowe może stworzyć taki plan domu, iż właściciele mogą go swobodnie meblować swoje mieszkanie, a meble na zamówienie są wykorzystywane tylko w takich pomieszczeniach, jak kuchnia. A i to nie jest konieczne, jeśli pomieszczenie to ma kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni, bo wtedy prawdopodobnie zmieści się w nim wszystko: zarówno urządzenia sprzętu gospodarstwa domowego, jak też niezbędne umeblowanie, także gotowe.

Mały metraż, duży kłopot

Niestety nie mogą tego samego powiedzieć właściciele niewielkich mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Obecnie takie mieszkania są budowane już większe, ale te, które zostały oddane do użytku kilkadziesiąt lat temu (a w których wciąż mieszka większość polskiego społeczeństwa), nie są mieszkaniami przestronnymi: bardzo rzadko zdarza się, że przekraczają one siedemdziesiąt metrów kwadratowych łącznej powierzchni. W mieszkaniach takich meble na wymiar mogą być jedynym sensownym, funkcjonalnym rozwiązaniem. I to nie tylko w kuchni.

biuro projektowe wrocław

Małe kuchnie

Na dodatek w takich niewielkich mieszkankach ofiarą małych rozmiarów lokalu padają takie pomieszczenia, jak łazienka, ubikacja, kuchnia, czy przedpokój. Przeciętna kuchnia nie ma wtedy więcej, jak dziesięć metrów powierzchni, a nierzadko jest to tylko aneks kuchenny przy pokoju dziennym. Wtedy kuchnie na zamówienie są już rzeczą absolutnie niezbędną, ponieważ tylko one będą w stanie racjonalnie wykorzystać tę bardzo ograniczoną przestrzeń. Nie mniej ważny jest też kolor takich mebli, aby dobrze się on komponował z resztą.  We wszystkim może jednak pomóc biuro proejktowe.

Dodaj komentarz